Bez kategorii Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Autor: Żaklina Rudzka
0 komentarz

Nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Doprowadziło do tego obywatelskie zatrzymanie. 49-latek, który prowadził samochód ciężarowy z naczepą miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie tylko został zatrzymany przez świadka, lecz również przekazany funkcjonariuszom policji. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

22 grudnia w godzinach popołudniowych pruszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy, który został wyeliminowany z ruchu drogowego. Zatrzymania, jak i ujęcia dokonał jeden ze świadków, który poruszał się Alejami Jerozolimskimi w Pruszkowie i jadąc, dojrzał zwisającą przednią lampę w samochodzie ciężarowym. Zaczął dawać sygnał kierowcy pojazdu, aby ten się zatrzymał, jednakże po dokonaniu tego, nie był on w stanie wysiąść. Stan mężczyzny wskazywał na to, iż znajduje się on pod wpływem alkoholu. O sytuacji została powiadomiona policja.

Na miejsce przyjechali policjanci z pruszkowskiej komendy, którzy przebadali 49-letniego kierowcę samochodu ciężarowego z naczepą. Po bełkoczącej rozmowie było jednak wiadomo, iż jest on pijany, co potwierdziło również badanie alkomatem, wykazujące ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Mężczyzna stracił prawo jazdy, jak również został aresztowany. Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Related Posts