Co zwiedzić w Pruszkowie? Atrakcje turystyczne miasta
Pruszków to miejscowość granicząca z miastem Warszawa, znana głównie z obecności przestępczych grup zorganizowanych działających na przełomie XX i XXI wieku. Miasto ma jednak wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o turystykę, a także historyczne zwiedzanie miasta. Nie brakuje tu miejsc, które warto zobaczyć i należy odwiedzić. Co zwiedzić w Pruszkowie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!
Co zwiedzić w Pruszkowie?
Będąc w okolicy Pruszkowa, warto odwiedzić miasto i poznać, co oferuje turystom, jeśli chodzi o zwiedzanie. W mieście znajduje się wiele historycznych miejsc, jakich nie warto omijać. Przekonaj się sam!
Dulag 121 Pruszków
Miejsce niezwykle historyczne, ponieważ tuż po zakończeniu Powstania Warszawskiego powstał tu niemiecki, nazistowski obóz. To tu zsyłano wypędzoną z domu podczas powstania, a także po jego zakończeniu, ludność warszawską, jak i mieszkającą w okolicach. Obóz funkcjonował jako przejściowy, ponieważ więźniów przebywających na tym terenie wywożono do prac przymusowych lub obozów koncentracyjnych mieszczących się w innych częściach kraju. Funkcjonował do połowy grudnia 1944 roku, a w 2010 roku otworzono w tym miejscu muzeum, które jest poświęcone historii tego miejsca.
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy
Muzeum powstało w 1975 roku, po tym jak dokonano znaczących odkryć podczas prac archeologicznych przeprowadzanych w tamtym okresie. Placówka powstała pod kierunkiem Stefana Woydy, który w tych badaniach uczestniczył. Na ich podstawie ustalono, że na Równinie Łowicko-Błońskiej znajdował się jeden z głównych ośrodków metalurgicznych. Obecnie można zwiedzać placówkę w każdy dzień tygodnia, gdzie czeka na Ciebie stała wystawa pt. “Przedświt. Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. W Muzeum prowadzone są także różnorodne warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych mające na celu zobrazowanie technik wykorzystywanych niegdyś do przetrwania.
Pałac Teichfelda
Neorenesansowy pałac, który powstał w XIX wieku. Wybudowany jako rezydencja dla Jakuba Teichfelda. Budynek usytuowany jest na terenie dawnych Zakładów Porcelitu Stołowego “Pruszków” i jako jedyny z całej placówki przetrwał do dziś.